Akıllı Cihazlar

Amazon Echo Alexa Nedir

Amazon Echo Alexa Nedir

Söylediğiniz her sözü dinleyen gari bir cihaz… İşte Amazon Echo için bunu söyleyebiliriz. Echo’nun içine entegre edilen Alexa ise hayretler içinde bırakmaya yetiyor. Zira, Echo Alexa‘nın yapabileceği çok fazla şey var.

Amazon Echo ile müzik ya da podcastler dinlenebiliyor, alışveriş yapılabiliyor, e-mailler okutulabiliyor, hava durumu ve alarm gibi neredeyse tüm cihazlarda bulunan özellikleri içinde barındırıyor. Tek bir farkla… Amazon Echo’nun içinde Alexa var. Alexa, sizinle sohbet ediyor, duygusal anlamlara dayanarak cevaplar verebiliyor.

Bunu ilk yapan Apple’ın Siri’si olsa da Alexa’nın geleceği gerçeken çok parlak görünüyor.

Kısa bir tanımla Amazon Alexa nedir? Apple’ın Siri ile başlattığı “akıllı asistan” deneyimini en zirveye taşıyan e-ticaret devi Amazon’un sesli komutlara yanıt veren Amazon Echo’ya entegre ettiği sesli asistan.

Daha önceden üretilen Amazon Echo cihazına entegre edilen akıllı asistan, son günlerde kullanım alanlarını da genişletmeye başladı. Araçlarda ve evlerdeki kullanım alanlarını genişletmeye başladı.

Alexa üzerinden, e-maillerinizi kontrol edebilir, alışveriş yapabilir ve evdeki ısıtıcı ve soğutucu cihazlara sesinizle komutlar verebilirsiniz.

Zaman içinde Alexa, internet sitelerini ölçümleyen bir araç olarak çıkıp sesli komutlara yanıt veren akıllı bir asistana dönüştü.

Fatih

Evler Akıllanıyor sitesinin kuruluşundaki temel neden adından da anlaşılacağı üzere akıllı cihazlar ve akıllı teknolojilerin faydalarından bahsetmek.

Yorum Ekle

Yorum Eklemek İçin Tıklayın