Akıllı Evler Nedir/Nasıl

Akıllı Ev Sistemi Nedir ve Nasıl Olmalı?

Akıllı Ev Sistemi Nedir?

Akıllı evler, akıllı komutlar, akıllı tanımlar ve akıllı saat ayarları barındıran sisteminin bütün bir adıdır. Akıllı evler, istenilen her yerden ve her cihazdan erişilebilir ve her yerden sistem kontrol edilebilirsiniz.
Akıllı ev deyimi geleceğin en önemli teknolojik gelişmeleri arasında en ön sıralarda kendine yer bulan sistemin adıdır.

Google, Amazon, Philips ve Samsung gibi şirketler evlerimize biraz bilim kurgu katmamıza yardımcı olacak araçlar üreterek sıradan evlerin bile kolaylıkla akıllı hale gelmesini sağlıyor.

Akıllı ev sistemleri projelerinin elbetteki en büyük amacı “enerji tasarrufu” sağlamak. Yüksek gelen doğalgaz ve elektrik faturaları bu yollarla en uygun şeklini almasını sağlıyor. Tabiki bunu kendi kendilerine yapmalarını beklemeyezsiniz. Akıllı cihazlara sesli ya da uygulamalar aracılığıyla göndereceğiniz komutlar bulunuyor.

Bunlardan en belli başlı olanları ise evde olduğunuz ya da olmadığınız saatleri sisteme tanımlayarak ışıklarını boşa, doğalgazın ise gereksiz yere yanmasına engel olabiliyoruz.

Gün geçtikçe akıllanmaya başlanan evlerin tanımı ise basit ifadeyle, Akıllı komutlar, akıllı tanımlar ve akıllı saat ayarları barındıran akıllı ev sistemlerine, istenilen her yerden ve her cihazdan erişilebilir ve sistem her yerden kontrol edilebilir.

Akıllı evlerin bir numaralı misyonu elbette enerji tasarrufu odaklıdır. Yüksek fatura maliyetlerini azaltmak için hızla akıllı evlere geçiş yapılıyor. Amerika ve Avrupa’nın önde gelen ülkeleri faturalarında ciddi tasarruflar çoktan yapmaya başladı.

Eğer sizde evinizi ya da dairenizi akıllı bir sisteme dönüştürmek istiyorsanız çok geç kalmayın. Ne kadar önde olursanız o kadar karlı olursunuz demektir.

Fatih

Evler Akıllanıyor sitesinin kuruluşundaki temel neden adından da anlaşılacağı üzere akıllı cihazlar ve akıllı teknolojilerin faydalarından bahsetmek.

Yorum Ekle

Yorum Eklemek İçin Tıklayın