Akıllı Evler

Tesla’dan Yeni Teknoloji: Akıllı Güneş Kiremitleri – Solar Roof

Akıllı evlerin gelişimi son sürat devam ederken bu alanda önemli yatırımlar yapan Tesla gruptan yeni bir teknoloji geldi. Güneş Kiremitleri.

Güneş Kiremitleri, halihazırda var olan ve evlerimizin çatılarına entegre edilen, son derece kaba duran güneş panellerinin yerini alabilecek kadar güzel ve kullanışlı. tesla.com/solar adresinde çok fazla detay yok ama yapılan açıklamalar tatmin edici.

Dünyanın enerji 1 yıllık enerji ihtiyacının 1 saatte güneşten elde edildiğini, bu yeni sistemin güneş enerjisinden son derece kolayca yararlanılabileceğini, hemen kullanım ya da depolamaya uygun olduğundan bahsedilmiş. Güneş kiretmitleri, Powerball 2 adı verilen bir depolama sistemini kullanıyor.

4 farklı çeşidi bulunan akıllı güneş kiremitleri geleceğin en kullanışlı cihazları arasında yer alacak kadar şık.

Akıllı Güneş Kiremitleri - Solar Roof

Tahmini fatura tutarları hesaplandığında standart çatılara göre çok daha ucuz ve düşük maliyetli bir sistem olduğu kesin. Akıllı evlerin de en büyük özelliği de budur. Enerjiden, faturalardan ve gereksiz giderlerden tasarruf etmek.

Akıllı güneş kiremitlerinin tanıtım filmini izleyerek çok daha iyi bilgiler edinebilirsiniz.

Fatih

Evler Akıllanıyor sitesinin kuruluşundaki temel neden adından da anlaşılacağı üzere akıllı cihazlar ve akıllı teknolojilerin faydalarından bahsetmek.

1 Yorum

Yorum Eklemek İçin Tıklayın